ZOSTAŃ PRZEDSIĘBIORCĄ, COKOLWIEK TO ZNACZY

niedziela, 16 maja 2010

Spółka cywilna założona przez dwie sp. z o.o. (osoby prawne)

Jeśli dwie sp. z o.o. istnieją, pełniąc tego typu usługi, to one założą dla Was Spółkę Cywilną. W nowej, Waszej spółce cywilnej, będziecie Pełnomocnikiem (prezesem) tej spółki i prowadzić będziecie działalność gospodarczą posiadając pełnię kompetencji. Założyciele przejmą prawną i finansową odpowiedzialność za księgowe rozliczenia Waszej firmy. Likwidując swoją działalność gospodarczą osoby fizycznej, znikacie dla ZUS-u i Urzędu Skarbowego jako przedsiębiorca (strona). W nowej firmie (s.c. 2 os. prawnych) jesteście pełnomocnikiem (nie pracownikiem).
Mając większe możliwości generowania kosztów zdecydowanie obniżacie podstawę opodatkowania. Oszczędzacie na podatku dochodowym, nie mówiąc już o możliwości zapłacenia tylko 9,5%, a nie 19%. Możecie, Wy i Wasi księgowi (tracą klienta), mieć wątpliwości, czy jest to możliwe. Kilkuset przedsiębiorców w Polsce z tego korzysta: nawet od kilkunastu lat. 
Jak wynika z analizy ofert, jednorazowy koszt uruchomienia firmy to szacunkowo: 650 zł (dla nieVATowca), 820 zł ( dla VATowca) Miesięczny koszt : od 400 zł netto. Czy to dużo?
Wszystko to działa bez zarzutu, jeśli działam zgodnie z prawem i terminowo opłacamy należności. Współpracując z najbardziej renomowanymi doradcami prawno-podatkowymi założycielskie osoby prawne wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom z całej Polski pomagają przekształcić obecną formę działalności w S.C. dwóch Spółek z o.o.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że czytasz moje wpisy do końca. Zapisz się do newslettera, abyśmy byli na bieżąco.