piątek, 12 sierpnia 2022

Główny oceniający


Główny Oceniający jest ewaluatorem wszystkiego i wszystkich, co ma miejsce podczas spotkania; kogokolwiek, kto przyczynił się do zaplanowania i zrealizowania programu spotkania klubowego. Kto pojawił się choć raz na spotkaniu Klubu Toastmasters wie, że właśnie wielowymiarowa ocena każdego z występujących − przebiegająca merytorycznie, ale w bezpiecznych ramach czyni z tego systemu uczenia społecznościowego (ang. Crowd learning) szkołę unikalną. Syntetyczne uwagi Główny Oceniający przekazuje ze sceny, a w miarę możliwości udziela też rad po spotkaniu. Jeśli udało Ci się być chronometrażystą, oceniającym mowę ciała, płynność czy gramatykę, udział w tej roli pozwoli Ci zobaczyć spotkanie z innej perspektywy. Dlatego zasiądź na samym końcu, żebyś miał dobry widok na wszystko i wszystkich – i do dzieła.

Notuj uważnie wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu spotkania i sposobu pełnienia funkcji przez zespół osoby oceniające i Toastmastera Wieczoru.

Przygotuj listę najwyżej trzech elementów najbardziej istotnych przy dobrym wypełnianiu każdej z ról, którą będziesz oceniać. Poświęć tym kwestiom szczególną uwagę w czasie oceny. Zaznacz tylko te elementy, które mówca ma realną możliwość poprawić. Np. 3 rzeczy, które Ci się podobały, które według Ciebie były wykonane wyjątkowo. 3 rzeczy, które pełniący daną rolę mógłby poprawić następnym razem. 3 rzeczy jak to może poprawić pełniąc swoją rolę następnym razem.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że czytasz moje wpisy do końca. Zapisz się do newslettera, abyśmy byli na bieżąco.